Táto stránka využíva súbory cookies za účelom zaistenia správnej funkčnosti stránok. Bližšie informácie o používaní súborov cookies su dostupné v naších podmienkach ochrany osobných údajov

Blog

V Trendise sa radi rozprávame o tom, čo je nové, čo sa chystá a čo sme už spáchali. Získajte praktické informácie zo sveta marketingu, prečítajte si niečo o nás a trochu aj o vás. Zaujímavé? Čítajte naše články.

AGENTÚRA VS. KLIENT

Ale my máme interného marketéra

Našli ste sa v tomto nadpise? Tlieskame správnemu rozhodnutiu. Že sme sa v tom Trendise už celkom zbláznili? Vôbec nie. Kombinácia interného marketéra a agentúry posunie vaše marketingové aktivity na nový level. Sme ako dva kúsky skladačky, teda ak sú správne otočené.

MARKETING

4 dôvody, prečo je Google Trends najlepší kamoš každého marketéra

Človek pracujúci v oblasti marketingu vie, že mať prehľad o dianí vo svete a vidieť za oponu je nesmierne dôležité. Bez analýz, grafov a štatistík sa dnes už poriadny marketér nepohne. Ak hľadáte jednoduchý online nástroj, ktorý vám zdarma prezradí ČO, KDE a KOĽKO ľudí vyhľadáva, vyskúšajte Googl...

Tvorba obsahu

Produkt v centre diania

Fotka je asi najvýraznejší vizuálny prvok v marketingu, ktorý produkt odkomunikuje lepšie, ako pol stranový elaborát. Nad produktovou fotkou je dobré zamýšľať sa ešte pred tým, ako začnete plánovať vyšperkovanú reklamnú kampaň.

ONLINE PREDAJ

Mám e-shop, a čo ďalej? Časť druhá.

V predchádzajúcom článku sme si predstavili najčastejšie využívané formy prezentácie e-shopu. Bavili sme sa o Facebooku, Instagrame, Googli. Poďme sa spolu hlbšie pozrieť do marketingovej digitálnej džungle a možno objavíte ďalšie možnosti prezentácie, ktoré boli pre vás až do toho momentu skryté.

MARKETING

TikTok + Tínedžeri + Marketing = VL! Prezradíme vám prečo

Veľa z vás už určite počulo o sociálnej sieti s názvom TikTok, ktorú si zamilovali ľudia po celom svete. Svojich fanúšikov si našla najmä medzi mladými a jej obľúbenosť sa začína prejavovať aj medzi slovenskými a českými tínedžermi. A to môže znamenať len jediné. Práve teraz je ten správny čas vy...

ONLINE PREDAJ

Mám e-shop, a čo ďalej? Časť prvá.

Koronavírus presvedčil aj tých najväčších skeptikov, že je čas na predaj cez e-shop. Nie je to jadrová fyzika a ak sa vám ho už podarilo spojazdniť, super, tešíme sa. Je to prvý krok.

BRANDING

Chcete aby si vaše logo zapamätali? Poučte sa z tohto prieskumu značiek

S mnohými značkami sa stretávate na dennodennej báze a máte pocit, že ich dokonale poznáte. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, či ich dokážete  z pamäti nakresliť? Touto myšlienkou sa zaoberali aj marketéri v Anglicku a USA. A to, na čo prišli, vám môže pomôcť pri vytváraní vášho vlastného bra...

ONLINE PREDAJ

Prečo je práve teraz ten najlepší čas rozbehnúť svoj vlastný e-shop?

Vlastníte maličký obchodík alebo už pár rokov prevádzkujete reštauráciu, ktorá si našla svojich fanúšikov? V tom prípade nám určite dáte za pravdu, že „korona obdobie”, a aj to po ňom, poriadne zamávalo takmer každým biznisom. Nedarí sa vám v offline? Nevzdávajte to a preklopte ho do online sveta!

TVORBA OBSAHU

3 jednoduché tipy, ako pracovať s témou COVID-19

Koronavírus sa na nás valí z každej strany. Stal sa horúcou témou komunikácie mnohých značiek, a to je dobre! Každý kvalitný brand musí vedieť reagovať na aktuálnu celospoločenskú situáciu. Radi by ste tému „korony” uchopili aj vy, no neviete ako? Pozrite si naše tipy, ktoré vám zaručene pomôžu.

Zo života agentúry

Klientológia

V Trendise máme radi klientov. Pripravujeme pre nich komunikáciu na mieru, aby sa im dobre darilo. Za roky agentúrnej práce sme sa vypracovali nie len v marketingu, ale aj v internom odbore, klientológii. Aké typy klientov stretávame?

Branding

Sedem neklamných znakov, že vaša značka potrebuje redizajn

Logo po vizuálnej stránke reprezentuje vaše podnikanie, hovorí o tom, kto ste a čo robíte. Tak, ako kráča s dobou váš biznis, malo by sa meniť aj logo. Aj tie najobľúbenejšie značky pravidelne redizajnujú a vedia prečo. Veľa majiteľov firiem má pred zmenou vizuálnej identity rešpekt, pretože to p...

Branding

Kedy, keď nie teraz!

Korona nekorona, žiť sa musí. Možno v tejto chvíli počítate straty, no jedného dňa toto temno skončí a život pôjde ďalej. A pravdepodobne aj váš biznis. Vnímajte aktuálnu situáciu ako príležitosť na zlepšenie všetkého, na čo doteraz nebol čas. Prinášame vám niekoľko tipov, ako byť po korone o kro...

Zo života agentúry

Ako zvládnuť krízové obdobie a home office zamestnancov?

Koronavírus sa neúprosne vkradol do každodenného života. Chránime seba a svoje okolie a z obľúbených kancelárii presúvame prácu do svojich domovov. Ako zvládnuť takúto krízu a ako efektívne riadiť ľudí na diaľku sme sa pýtali našej leadership kaučky a konzultantky Vladimíry Neuschlovej.

Zo života agentúry

Kto sa o vás v Trendise stará?

Viete, čo je super na agentúre? Každý v nej robí to, čo vie robiť najlepšie a pracuje na sebe, aby to vedel robiť ešte lepšie. Potom to spolu poskladajú a výsledok je kvalitný marketing. Poďte sa pozrieť, na akých pozíciách pracujú ľudia v Trendise a čo pre vás robia.

Agentúra vs. Klient

Agentúra vs freelancer: Ako sa rozhodnúť, koho osloviť na spoluprácu?

Pracujete na novom projekte a neviete sa rozhodnúť, či na spoluprácu osloviť agentúru alebo freelancera? Prečítajte si článok, v ktorom vám odhalíme plusy aj mínusy oboch možností. Prezradíme vám aj to, kedy sa oplatí siahnuť po agentúre a kedy vám bude stačiť pomoc freelancera.

AGENTÚRA VS. KLIENT

Rozdelenie agentúr: Ktorá agentúra je pre vás tá najideálnejšia?

Plánujete využiť služby reklamnej agentúry, no neviete, na akú sa obrátiť? Agentúry je možné členiť na základe viacerých faktorov a ich konkrétneho zamerania či špecializácie. V nasledujúcom článku vám predstavíme dva základné typy agentúr.